Przedstawimy zakres możliwych do zastosowania instrumentów podatkowych nakierowanych na obniżenie opodatkowania.
Wstępnie zidentyfikujemy obszary potencjalnie kwalifikujące się jako działalność badawczo-rozwojowa.
Dokonamy ogólnej oceny możliwości oraz opłacalności wdrożenia poszczególnych ulg podatkowych.
Dokonamy analizy działalności Spółki w celu: stwierdzenia, czy działalność w obszarze B+R prowadzona przez Spółkę wpisuje się w definicje zawarte w przepisach ustawy o CIT, identyfikacji rodzajów praw własności intelektualnej występujących w Spółce pod kątem ich kwalifikowalności dla potrzeb ulgi IP Box, identyfikacji rodzajów kosztów ponoszonych przez Spółkę w związku z tworzeniem, rozwijaniem i ulepszaniem KPWI oraz przychodów osiąganych w związku z KPWI (w tym modeli uwzględniania praw własności intelektualnej w opracowywanych produktach i świadczonych przez Spółkę usługach), identyfikacji potencjalnego ryzyka oraz możliwości jego minimalizacji, wstępnego oszacowania korzyści podatkowej z tytułu ulgi IP Box, przedstawienia rekomendowanego planu dalszych działań.
Przygotujemy wniosek do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej o wydanie interpretacji indywidualnej w celu potwierdzenia klasyfikacji części działalności Spółki jako działalności badawczo-rozwojowej w rozumieniu ustawy o CIT oraz specyficznych zagadnień, które mogą mieć wpływ na możliwość korzystania przez Spółkę z ulgi IP Box.
Zaprojektujemy dla Spółki całościowy proces korzystania z instrumentu IP Box, opisany w trzech procedurach.
Projekt procesu uwzględnia: poszczególne kroki niezbędne do prawidłowego określenia wartości dochodu kwalifikującego się do opodatkowania preferencyjną stawką, podział obowiązków pomiędzy poszczególne jednostki (działy, zespoły, pracowników) w ramach Spółki, wytyczne dotyczące postępowania i zalecenia merytoryczne dla poszczególnych kroków, zarówno od strony kosztowej, jak i przychodowej.
Stworzymy model określenia dochodu z kwalifikowanych praw własności intelektualnej w przypadku gdy prawa własności intelektualnej stanowią część oferowanego produktu/ usługi, co oznacza konieczność odpowiedniego zastosowania przepisów o cenach transferowych.
Wsparcie w przygotowaniu wyliczenia wartości kwalifikowanego dochodu podlegającego preferencyjnemu opodatkowaniu w ramach ulgi IP Box, udzielanie odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości, przygotowywanie komentarzy.
Wsparcie na etapie wdrożenia procedur, obejmujące m.in. pomoc w przygotowaniu narzędzia informatycznego służącego do realizacji zaprojektowanego procesu (wyliczanie wartości dochodu kwalifikowanego, gromadzenie i ewidencjonowanie wymaganych danych).
Wsparcie w zakresie odpowiedniego stosowania przepisów o cenach transferowych przy ustalaniu wysokości dochodu kwalifikowanego.
Przeprowadzenie dodatkowego szkolenia dla pracowników działu finansowego w zakresie prawidłowego stosowania i obsługi procesu.